Reflexní masáže chodidel

Reflexní masáž plosky nohou   

 

Reflexní masáž plosek nohou je velmi příjemná a uvolňující masáž. která slouží především k uvolnění drah a nastartování orgánů. Je prováděna na chodidle a nártu nohou, vychází se ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Nohy jsou mimořádné orgány a přestože po nich neustále šlapeme, patří nohy k nejcitlivějším částem našeho těla.

Účinky:

- stlačováním a hlazením bodů na chodidle ovlivňujeme svaly, klouby a vnitřní orgány 
- na chodidle lze velmi dobře najít problémová místa na lidském těle
- při stlačení spolehlivě prozradí postižené svaly, klouby a vnitřní orgány.

  

Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví. Vznikla ve východní Asii. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plosky nohou. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě.
Při masáži plosek se mačkají reflexní body na nohou. Při stlačení bodů dochází k prokrvení orgánů a velké úlevě v chodidlech. Reflexní masáž považuji za velmi důležitou, protože celý den stojíme na nohou a proto je třeba se jim věnovat.
Reflexní masáž pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů.
Reflexní masáž se doporučuje pravidelně, protože je třeba povzbudit organismus k regeneraci a snížit každodenní zátěž.
Reflexní terapie má vynikající výsledky v léčbě těchto příznaků: stavy po úrazech, zažívací potíže, únavový syndrom, bolesti zad, migrény, poruchy spánku, kloubní potíže, alergie?

TOPlist