Kdy jste si naposledy dopřáli čas pro sebe?

Lymfatická masáž manuální

 jde o zdraví velmi prospěšnou jemnou masáž lymfatických cest, která napomáhá odtoku přebytečné vody (otoky) a toxických látek z těla

dochází k uvolnění a urychlení toku lymfy.

Tato tělesná tekutina má tu schopnost, že odvádí z těla škodliviny, které do sebe neustále vstřebáváme ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, léků, alkoholu... Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu a toxických látek, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí kůže v elastické tkání. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou, otoky... Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě.

Čištění lymfy je důležité, abychom dosáhli zvýšení obranného systému a tím podpořili regeneraci organismu, předešli a postupně odstraňovali časté angíny, chřipky, záněty, akné, pozvedli imunitu. Lymfatické masáže pozitivně působí i při rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech).

  image

V medicíně se využívá například pro rychlejší hojení a odstranění otoků po operacích - veškeré poúrazové stavy, pooperační stavy. Lymfatická masáž zlepšuje odtok produktů metabolismu v oblasti pooperační rány a podporuje hojení = uvolňuje tkaňové napětí a tím pádem zbavuje pocitu bolesti. Pozitivně působí i při nedostatečnosti žilního systému = jako prevence křečových žil. Dochází k posunu neokysličené krve v krevním řečišti. Krev se rychleji okysličuje. Proto je tento typ masáže nejšetrnější pro lidi, kteří trpí křečovými žilami. Upraví se metabolismus. Klienti se odvodní a mohou i zhubnout. Organismus se harmonizuje. Zlepší se elasticita a vzhled pokožky. Uplatnění najde tato masáž také v boji s celulitidou. Kromě zdravotních vlivů mají lymfatické masáže také značné relaxační účinky, které jsou v dnešní hektické době plné stresů velmi důležité a ocení je každý moderní člověk. V každém případě je lymfatická masáž určitým zásahem do organismu a proto má její provádění určitá omezení. Nelze ji dělat při virovém nebo akutním onemocnění a zejména ne při nádorových onemocněních.

Lymfatická masáž ztrácí účinek v kombinaci s jakoukoli jinou masáží stejné části těla v jednom dni. U rodiček je možná lymfatická masáž až po šestinedělí. )

Preventivní celotělová lymfatická masáž

Správná funkce lymfatického systému hraje klíčovou roli ve správné funkci systému imunitního. Preventivní lymfatická masáž celého těla v tomto případě spočívá v jemné masáži všech klíčových bodů lymfatického systému. Tím je zabráněno například hromadění odpadních látek, buněčných zbytků nebo infekčních agen v lymfatickém systému. Organismus je tak lépe pročišťován. Jedná se tedy o jednu z možností jak nefarmakologicky posílit obranyschopnost vlastního těla.

Jedna lymfatická masáž na detoxikaci organismu nestačí. Jako prevenci i ke zmírnění zdravotních potíží doporučuji kůru deseti ošetření s pravidelnou návštěvností minimálně 2x týdně! Efekt zpevnění a zmenšení otoků, způsobený dokonalejším odtokem přebytečné lymfy, se objeví po 3 - 4 lymfatických masážích. Ale to je velmi individuální. Hodně záleží na přístupu k vlastnímu tělu a zdraví, taktéž na věku a tělesné hmotnosti.


 Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě.

           
Pro dosažení požadovaného efektu je bezpodmínečně nutná lymfatická masáž pravidelná, prováděná minimálně 10 x  a to 2 x týdně.

TOPlist